Опубліковувач

I konkurs wniosków: Środki na podjęcie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych w wieku 30 lat i więej EFS+(II) 2025

logo EFS Plus FEPZ 2021-2027


Powiatowy Urząd Pracy w Gryfinie
ogłasza
 
III KONKURS WNIOSKÓW O PRZYZNANIE JEDNORAZOWYCH ŚRODKÓW NA PODJĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
DLA OSÓB BEZROBOTNYCH W WIEKU 30 LAT I WIĘCEJ 
w ramach 
Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego  (FEPZ) 2021 –2027
 w roku 2025
w projekcie Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy w powiecie gryfińskim  (II)
współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus 

 
Środki na podjęcie działalności gospodarczej w ramach programu mogą być przyznane osobie bezrobotnej:
  1. która ukończyła 30 rok życia I znajduje sie w szczególnej sytuacji na rynku pracy, - kwalifikuje sie do jednaj z poniższych grup:
    1. kobieta
    2. osoba z niepełnosprawnościami
    3. osoba niskowykwalifikowana (z wykształceniem niższym niż policealne)
    4. osoba długotrwale bezrobotna
    5. osoba w wieku 55 lat i więcej 
  2. dla której został przygotowany Indywidualny Plan Działania, z którego wynika potrzeba uruchomienia działalności gospodarczej,
  3. która w 2025r. skorzystała z indywidualnego poradnictwa zawodowego – do 4 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej
  4. która w okresie ostatnich 3 lat licząc od daty złożenia wniosku ukończyła z wynikiem pozytywnym szkolenie z zakresu przedsiębiorczości, na które została skierowana przez PUP w Gryfinie,
  5. która nie otrzymuje jednocześnie wsparcia w więcej niż jednym projekcie z zakresu aktywizacji społeczno-zawodowej dofinansowanym ze środków EFS+ (np. projekt OPS, PCPR),
  6. która uzyskała minimalny oczekiwany wynik w ramach obligatoryjnego badania kompetencji cyfrowych lub skorzystała ze szkolenia w zakresie kompetencji cyfrowych organizowanego przez PUP, przed złożeniem wniosku lub  zadeklaruje gotowość do podjęcia szkolenia z zakresu Kompetencji cyfrowych w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku
  7. która nie korzystała wcześniej z  żadnej formy wsparcia w tym samym projekcie – z zastrzeżeniem pkt.4 i 6;
 
 
Termin składania wniosków w ramach konkursu
od 03.02.2025 do 14.02.2025


Limit dostepnych srodków finansowych w ramach naboru: 210 000,00 zł
Zachecamy do składania Wniosków w wersji elektronicznej poprzez portal praca.gov.pl (dostępnej z poziomu strony internetowej PUP Gryfino https://gryfino.praca.gov.pl/  zakładka usługi elektroniczne > Wnioski o usługi i świadczenia z urzędu > Pismo do urzędu)

Do realizacji przyjęte zostaną wnioski osób bezrobotnych, które otrzymają najwyższą liczbe uzyskanych punktów  oraz min. 55 pkt. w oparciu o następujące kryteria oceny:

 

  1. Ocena złożonego Wniosku - 45 pkt.:
    1. Wnioskodawca posiada doświadczenie zawodowe (minimum 2 miesiące) lub kwalifikacje zawodowe zgodne z zakresem planowanej działalności gospodarczej  (10 pkt.)
    2. Ocena analizy finansowo-ekonomicznej    (10 pkt.)
    3. Posiadane zasoby na rzecz uruchomienia działalności   (5pkt.)
    4. Opis planowanego przedsięwzięcia (na ile sprecyzowany jest pomysł, szczegółowość opisu, racjonalność pomysłu, znajomość branży, wpływ na środowisko)    (10 pkt.)
    5. Działalność będzie prowadzona w branży kluczowej dla Województwa Zachodniopomorskiego i Powiatu Gryfińskiego zgodnie z załącznikiem nr 2 do niniejszego regulaminu    (5 pkt.)
    6. Czy planowana do uruchomienia działalność zlokalizowana/zarejestrowana będzie na terenie powiatu gryfińskiego    (5 pkt.)
  2. Prezentacja pomysłu na biznes przed Komisja Oceny Wniosków - 55 pkt.:
    1. Wykazanie się znajomością produktu/usługi - jakie produkty lub usługi będą oferowane w ramach planowanej działalności – ich rodzaj i  jakość, różnice pomiędzy produktami/usługami jakie zamierza oferować wnioskodawca, a istniejącymi na rynku)   (10 pkt.)
    2. Formy sprzedaży produktu/usług - w jaki sposób produkty lub usługi dotrą do klientów   (5 pkt.)
    3. Dostawcy towarów do sprzedaży lub materiałów do produkcji/usług niezbędnych do wykonywania działalności (źródła zaopatrzenia, rodzaj podmiotu, rodzaj dostarczanych towarów, materiałów, zakres współpracy, czynności podjęte dla pozyskania dostawców)   (5 pkt.)
    4. Miejsce lokalizacji biznesu (uzasadnienie wyboru miejsca prowadzenia działalności, cechy charakterystyczne danej miejscowości/gminy mogące mieś wpływ na prowadzoną działalność  np.: liczba ludności, znaczące ośrodki handlowe, przemysłowe, walory turystyczne, korzyści wynikających z usytuowania firmy na wskazanym terenie/pod wskazanym adresem itp.)   (10 pkt.)
    5. Charakterystyka potencjalnego odbiorcy (szacunkowa liczba odbiorców, opis grupy potencjalnych odbiorców, ich potrzeby, upodobania, przeprowadzone rozeznanie zapotrzebowania na oferowane produkty lub usługi  wśród potencjalnych odbiorców)   (10 pkt.)
    6. Znajomość konkurencji (wskazanie faktycznych konkurentów rynkowych w odniesieniu do oferowanego produktu/usługi z określeniem ilości (GUS, CEIDG) i wielkości firm konkurencyjnych, wskazanie różnic oferty proponowanej przez wnioskodawcę i ofert konkurencji)   (10 pkt.)
    7. Działania marketingowe (przyjęte działania marketingowe, przewidywane formy promocji, polityka cenowa - w stosunku do konkurencji)   (5 pkt.)

Ponadto ocenie będzie podlegać następujące kryterium:
  - Planowane wydatki są adekwatne i niezbędne do uruchomienia działalności i zaplanowane w racjonalnej wysokości (Tak/Nie)
 

Maksymalna łączna liczba punktów do uzyskania podczas oceny merytorycznej wynosi 100 pkt.
Dla uzyskania pozytywnej oceny merytorycznej niezbędne jest uzyskanie łącznie co najmniej 55 pkt.


Każdy z Wnioskodawców, który uzyska wymagane min. 55 pkt., zostanie oceniony pod kątem jego sytuacji na rynku pracy - można uzyskać dodatkowe punkty premiowe w wysokości maksymalnie 15 pkt. za przynależność do jednej z niżej wymienionych grup:

  • Wnioskodawca jest osobą posiadającą orzeczenie o stopniu niepełnosprawności   (9 pkt.)
  • Wnioskodawca jest osobą długotrwale bezrobotną (pozostaje w rejestrach PUP jako bezrobotny przez okres minimum 12 miesięcy z wyłączeniem okresu odbywania stażu w przeciągu 18 miesięcy wstecz od dnia złożenia wniosku)   (3 pkt.)
  • Wnioskodawca jest kobietą    (3 pkt.)


Jednocześnie informujemy, iż na dzień ogłoszenia naboru wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę, wynosi - 4.666,00 zł brutto/
(wartość niezbędna do ustalenia zabezpieczenia otrzymanych środków - zg. z Regulaminem)

Wnioskodawcy, których złożone w ramach ogłoszonego naboru wnioski,  zakwalifikują się po ocenie formalnej do oceny merytorycznej zostaną poinformowani o terminie i godzinie rozmowy z Komisją Oceny Wniosków. (KOW).

Szczegółowe informacje dotyczące podjęcia działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne  w ramach projektu określa „Regulamin konkursu …."  (do pobrania ponizej)



Projekt:

Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy w powiecie gryfińskim (II)

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Załączniki

Regulamin-środki na podjęcie działalności gospodarczej-osoby 30+ EFS+(II) 2025r
Regulamin-środki na podjęcie działalności gospodarczej-osoby 30+ EFS+(II) 2025r.pdf 936 KB
Wniosek-środki na podjęcie działalności gospodarczej-osoby 30+ EFS+(II) 2025r
Wniosek-środki na podjęcie działalności gospodarczej-osoby 30+ EFS+(II) 2025r.doc 1635 KB
Załącznik -Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu sie o pomoc de minimis
Załącznik -Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu sie o pomoc de minimis.xlsx 57 KB
Załącznik Nr 2 do Regulaminu- branże kluczowe
Załącznik Nr 2 do Regulaminu- branże kluczowe.pdf 998 KB

Informacje o publikacji dokumentu

Menu Display